ngh
04 خرداد 1402 - 19:11

ساماندهی ستادهای امر به معروف و نهی از منکر در کشور ضروری است

اصفهان - دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: ساماندهی ستادهای امر به معروف و نهی از منکر در کشور ضروری است و باید هر چه زودتر این امر تقویت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمد صالح هاشمی گلپایگانی بعد از ظهر پنجشنبه در همایش سراسری دبیران و مدیران ستادهای امر به معروف و نهی از منکر در استان اصفهان اظهار داشت: ساماندهی جایگاه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کشور ضروری است و باید برای این امر برنامه ریزی جدی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نبود جایگاه مناسب برای این ستاد منجر به افزایش منکرات شده است، ابراز داشت: ما برای مطالبه‌گری با مشکلات زیادی رو به رو هستیم و ساختار نامناسب برای ما مشکل ساز شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه البته ساختار و مشکلاتی که وجود دارد نباید مانع انجام وظایف ما شود، ادامه داد: از سویی باید توجه داشت که انسجام بین ستادهای استانی و مرکز دیده می‌شود و می‌توان در آینده نزدیک شاهد بهبود هر چه بیشتر شرایط بود.

وی با تاکید بر اینکه تشکیلات ساختاری و بودجه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر باید مستقل از دولت و مجلس و قوه قضائیه باشد، گفت: این ستاد باید زیر نظر رهبری یا مجلس خبرگان فعالیت کند.

هاشمی امر به معروف ونهی از منکر را عامل بقای جمهوری اسلامی ایران دانست و ابراز داشت: ضروری است که مسئولان نسبت به تقویت این امر توجه ویژه داشته باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238232